Pořádáme programy <bra> pro základní a střední školy</bra>

Pořádáme programy pro základní a střední školy

Československá obec legionářská dlouhodobě pořádá na celostátní úrovni pro základní a střední školy edukativní programy, v kterých nejenže připomíná historické souvislosti spojené s 1. světovou válkou, vznikem Československa, 2. světovou válkou, ale neopomíjí ani novodobé válečné veterány, plnící se ctí své úkoly při obraně vlasti, či v rámci spojeneckých misí. 

V  programech představujeme žákům úsilí a boj za svobodu a demokracii zprvu neznámých osobností. Tito hrdinové si zaslouží, abychom si připomínali jejich činy a pochopili je v širších historických souvislostech. A právě to se snažíme přiblížit v programech formou sportovně-vědomostních disciplín připravovaných v duchu legionářských a sokolských zásad.

Oheň(bez)naděje

Ležáky, Zámeček Pardubičky, kostel sv. Cyrila a Metoděje v Praze, Lidice, Lodž,Chelmno nad Nerem
Čtyřdenní putování žáků do Chelmna nad Nerem po stopách zavražděných dětí z Ležáků a z Lidic až do bývalého nacistického vyhlazovacího tábora.

Battlefield

Pardubice, Praha, Brno, Olomouc
Celostátní branná soutěž na počest válečných hrdinů 2. světové války je určena pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Legie

Pardubice, Praha, Brno, Olomouc
Celostátní branná soutěž věnovaná památce a odkazu hrdinů z 1. světové války je určena pro žáky středních škol a odborných učilišť.

Mise: Reminiscence

Pardubice
Branná soutěž, pořádaná na počest novodobých válečných veteránů - vojáků Armády České republiky, kteří jsou vysoce ceněni spojeneckými veliteli na všech velitelských úrovních, přibližuje žákům základních a středních škol zahraniční vojenské mise.

Republika

Pardubický kraj
Edukační soutěž, pořádaná k výročí vzniku Československé republiky pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky gymnázií, přibližuje historické události vzniku samostatného státu.